Учні нашої гімназії з цікавістю вивчають історію України, ознайомлюються з краєзнавчими матеріалами доби козацтва, славними традиціями та ідейними принципами наших славних мужніх предків.

Одним із найвидатніших діячів українського народу був козацький лицар,  полковник Іван Богун — безмежної відваги воїн, талановитий полководець, оспіваний в піснях та легендах, який знайшов свій останній прихисток на Новгород – Сіверщині.

13 квітня 2016 року козацький рій «Сіверяни»  нашої гімназії здійснила благоустрій території біля пам'ятного знака на честь Івана Богуна, а також висадила горобинову алею та кущі калини – символ нашої вільної та квітучої України. Адже ми, козацького роду діти, маємо берегти світлу пам'ять про свого Героя

Пошли нам, Боже, нині Богунів,
Щоб вберегли омріяну Державу,
Щоб виростили лицарських синів,
Щоб воскресили розіп’яту славу!