Новгород-Сіверська гімназія розташована в центрі міста. Приміщення основного корпусу двоповерхове. Переходами до основного корпусу приєднано двоповерховий спортзал, внутрішні туалети та одноповерхове приміщення їдальні. Окремо розміщена двоповерхова будівля початкових класів. За гімназією розташовано спортивний майданчик, оточений фруктовим садом, одноповерхові приміщення майстерень, бібліотеки, гаражі для навчальних автомобілів, навчальний корпус на чотири класні кімнати.

Подвір’я та частина внутрішнього двору заасфальтовані. Опалення від автономної котельні (газ), центральні водогін та каналізація. 52 навчальні кабінети, 3 комп’ютерні класи, 76 персональні комп’ютери, 7 мультимедійні комплекси, вихід в Internet, актовий зал, центр дитячого самоврядування, інформаційно-методичний центр.

В гімназії навчається 717 учнів. З них 309 - початкова ланка. Працюють 7 груп продовженого дня. 26 учнів щоденно підвозяться шкільним автобусом з прилеглих до міста сіл . Гарячим харчуванням охоплено 400 учнів.

Гімназія пропонує:

• фізико-математичний профіль з поглибленим вивченням математики та фізики;
  • математичний профіль з поглибеним вивченням математики;
  • історичний профіль з поглибленим вивченням історії та правознавства;
  • профіль української філології з поглибленим вивченням української мови та літератури;
  • технологічний профіль з професійною підготовкою (водії автотранспортних засобів категорії «С») та допрофесійною підготовкою столяра, слюсаря, вишивальниці.

Пріоритетними напрямками роботи гімназії є виявлення та розвиток обдарованої дитини, особистісно зорієнтоване навчання; виховання почуття любові до рідної країни, поваги до її традицій і звичаїв; формування здорового способу життя; розвиток учнівського самоврядування.

В гімназії працює учнівське науково-дослідницьке товариство «Еврика».

Центр Дозвілля представляють:

• спортивний клуб "Лідер";
  • Європейський клуб;
  • туристичний гурток "Вертикаль";
  • хореографічна студія "Танцювальний квартал";
  • студія "Палітра";
  • творча майстерня;
  • секції баскетболу, волейболу, ЗФП;
  • вокальний гурток (молодша, середня група);
  • гурток радіоелектронного конструювання;
  • екологічний гурток;
  • військово-патріотичний гурток;
  • гурток "Юний ерудит".

Учнівське самоврядування з 2007 року існує у формі «Острова Скарбів»