І. Загальні положення

1.1. Міський конкурс дитячої та юнацької творчості "Калейдоскоп талантів" (далі – Конкурс) проводиться відповідно до пункту 1 статті 18 Закону України «Про позашкільну освіту» від 22.06.2000 (зі змінами), Положення про позашкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 № 433 (зі змінами), Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 р. № 641.

1.2. Конкурс започатковується з метою виявлення талановитих і обдарованих дітей та молоді у різних видах мистецтва (хореографічне, вокальне, художнє слово) та сприяння подальшому розвитку їх обдарувань, залучення до активної участі у мистецькому житті міста.

1.3. Конкурс проводиться Новгород-Сіверським Центром дитячої та юнацької творчості, на який покладається відповідальність за організаційно-методичне забезпечення Конкурсу.

ІІ. Основними завданнями конкурсу є:

- патріотичне виховання дітей та молоді засобами українського мистецтва;

- пропагування, примноження та популяризація надбань національної культури українського народу, художніх засобів і можливостей мистецтва серед дітей та молоді;

- виявлення кращих дитячих  художніх колективів і окремих виконавців;

- підвищення професійного та педагогічного рівня керівників дитячих художніх колективів;

- поширення кращого досвіду роботи з дитячими художніми колективами та виконавцями;

- пошук нових форм і методів роботи з ними.

ІІІ. Умови проведення Конкурсу

3.1. До участі у Конкурсі запрошуються талановиті і обдаровані діти дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів міста та Новгород-Сіверського медичного училища (далі-учасники).

3.2. Конкурс проводиться в шість етапів в п’яти вікових категоріях:

І етап – дошкільні навчальні заклади міста Новгорода-Сіверського та, за бажанням, діти, які не відвідують дитячі дошкільні заклади – 3-5 років – 01 лютого 2019 року;

ІІ етап – молодша шкільна ланка – 6-10 років – 08 лютого 2019 року;

ІІІ етап – середня шкільна ланка – 11-14 років – 15 лютого 2019 року;

ІV етап – старша шкільна ланка – 15-17 років – 22 лютого 2019 року;

V етап – молодь – 18-21 рік – 01 березня 2019 року

VІ етап – гала-концерт, участь в якому беруть переможці відбіркового етапу, – 15 березня 2019 року.

3.3. Перелік номінацій:

- вокальне мистецтво;

- хореографічне мистецтво;

- художнє слово.

3.4. Заявки на участь у Конкурсі у всіх номінаціях за формами згідно з додатками цього Положення надсилаються на електронну адресу відповідальної особи: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або в роздрукованому вигляді подаються на відповідні етапи Конкурсу до 01.02.2018 року. Телефон для довідок: 2-32-54

3.5. Номінація «Вокальне мистецтво»

Кожен навчальний заклад міста Новгорода-Сіверського та медичне училище може представити на Конкурс в номінації «Вокальне мистецтво»  не більше 3 учасників в кожній віковій категорії, які виконують по одному твору під інструментальну фонограму (мінус) або під супровід баяну, фортепіано чи акапельно. Обов’язкова наявність фонограми USB-носіях, заявка учасника, що додається (додаток 1). Пісні виконуються живим звуком. Під час проведення Конкурсу не дозволяється використовувати додатковий вокальний супровід (бек-вокал), крім виконання хореографічних композицій, режисура яких доповнює виконавчу майстерність виконавця, але тільки серед учасників навчального закладу представником якого є конкурсант. Виконавці авторської пісні виступають на загальних підставах, конкурсант може використовувати інструмент як додатковий музичний супровід.

Критерії оцінювання

- виконавська майстерність;

- сценічна культура;

- музичний супровід (якість);

- сценічний образ;

- підбір репертуару.

3.6. Номінація "Хореографічне мистецтво"

Хореографічні колективи представляють 1 хореографічну композицію тривалістю до 3 хвилин у номінації:

- український танець;

- стилізований український танець у кожній віковій категорії.

Вікова група колективу визначається за старшим танцюристом колективу. Дозволено перевищення за віком для 20% від загального числа учасників.

Для участі у Конкурсі мати з собою фонограму USB-носіях. Заявка заповнюється відповідно до додатка2.

Критерії оцінювання:

- творчий підхід та індивідуальність виконавців;

- артистизм та сценічна культура виконавців;

- сценічний образ та костюм;

- відповідність музики, костюму, тематиці постановки;

- чистота виконання, чіткість малюнку, технічна майстерність;

- цілісність композиції та її оригінальність;

- відповідність основним завдання Конкурсу

3.7. Номінація «Художнє слово»

Кожен навчальний заклад міста Новгорода-Сіверського та медичне училище може представити на Конкурс в номінації «Художнє слово»  не більше 2-х учасників в кожній віковій категорії.

Репертуар конкурсних творів – художнє читання і інсценування творчості українських письменників (на вибір).

Тривалість виступу не повинна перевищувати 10 хвилин.

Допускається виступ в гримі та сценічному костюмі з використанням реквізиту та декорацій.

Заявка заповнюється відповідно до додатка 3.

Критерії оцінювання:

- художній рівень виконавчої майстерності;

- самобутність виконання ( оригінальність, емоційність);

- сценічна культура (поведінка на сцені, відповідність сценічного костюму тематичному образу);

- яскрава індивідуальність;

- розкриття творчого задуму;

- артистизм.

4. Визначення і нагородження переможців

Підсумки Конкурсу проводяться на кожному етапі у кожній віковій категорії.

Учасники, які стали переможцями 1-го етапу, запрошуються для участі у заключному Гала-концерті.

Журі визначає переможців у кожній номінації та в кожній віковій групі.

Учасники нагороджуються грамотами відділу освіти, молоді та спорту Новгород-Сіверської міської ради та призами.