Розвитку особистості, її вміння реалізовувати в практичній діяльності набуті під час навчання знання сприяє науково-дослідницька діяльність учнів в межах Чернігівського територіального відділення Малої академії наук України та робота у гімназійному науковому товаристві учнів «Еврика». 04 травня 2017 р. у гімназії відбулось щорічне засідання природничої секції наукового товариства учнів «Еврика».

Протягом 2016-2017 навчального року учні 6-11 класів під керівництвом вчителів виконували науково-дослідницькі роботи. Учні успішно представили і захистили свої творчі роботи. Всі вони презентували свої дослідження на традиційних щорічних засіданнях секцій наукового товариства учнів «Еврика».

Відкрила засідання заступник директора з методичної роботи Сігута С.О.

Учениця 11-А класу Корицька Анна презентувала науково-дослідницьку роботу на тему:

«Дикорослі квітково-декоративні рослини заповідного урочища «Бирине» (Новгород-Сіверський район)», яка отримала диплом ІІ ступеня на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів -  членів МАН. (керівник Ковальчук Л.М.)
1Поливода Валерія, учениця 11-Б класу, презентувала екологічний проект на тему: "Встановлення видового складу та чисельності гніздових птахів лісу" (керівник Кольяк Л.Б.).
2Учениці 10-А класу Тимошенко Анна та  Фролова Наталія представили свою творчу роботу з хімії на тему: "Вміст нітратів в продуктах харчування" (керівник Овсюк О.М.).
3Жура Вікторія та Комар Анастасія, учениці 9-А класу, презентували дослідницьку роботу на тему: "Електронний транспорт України. Інтернет у місті Новгород-Сіверському" (керівник Сігута С.О.).
4Гульок Ірина, учениця 7-В класу, представила творчу роботу на тему: "Видове різноманіття перелітних птахів нашого краю" (керівник Скивка Г.С.).
5Корицька Анна заочно брала участь у ІІ Всеукраїнській учнівській науковій школі,  її матеріали були надруковані у збірці "Сучасні проблеми природничих наук" (м. Ніжин).
66Бажаємо всім юним науковцям успіхів та нових перемог!