1 червня 2019 учні гімназії відвідали місто Путивль.

Спочатку діти насолоджувалися чудовими краєвидами з оглядового майданчика Софронівського чоловічого монастиря, який розташований на горі Чудна в селі Нова Слобода Сумської області. Також відвідали в селі Нова Слобода Путивльського району єдиний на території Східної України етнографічний музей – Музей горюнської культури. Цікаво, що екскурсії в цьому музеї ведуться горюнською мовою. Експозиція музею відображає побут звичайної горюнської родини. Музейна експозиція відтворює садибу горюнів кінця XIX – початку XX ст. В інтер'єрі будинку представлено меблі, різні предмети побуту, одяг тощо. В господарських будівлях – сараї, клуні, вітряку експонуються знаряддя праці, інший сільськогосподарський інвентар. Крім цього, на горюнівському подвір'ї можна побачити колодязь-журавель і рідкісний різновид льоху – шийну яму. Горюни – невелика етнічна група, яка проживає на Путивльщині. На думку більшості дослідників, – це автохтонне давньослов'янське населення, яке зберегло унікальну самобутню культуру, мову й архаїчні риси в побуті.

Потім милувалися красою Молченського монастиря з його дивовижним квітником та насолоджувалися чудовими краєвидами древнього міста з оглядового майданчика біля пам'ятника Ярославні.

А далі дітей чекала смачна піца. До Новгорода-Сіверського мандрівники поверталися втомлені та щасливі.

P1180023P1180023P1180023P1180023P1180023P1180023P1180023P1180023