На жаль, не всі кращі сини Сіверського краю повернулися з поля бою неоголошеної війни на Cході України. Ми бережемо спогади про кожного з Героїв і низько схиляємося перед величчю їхнього подвигу. Герої не вмирають!

09 грудня 2019 року до Дня Збройних сил України відбулася зустріч учнів 9-х та 10-х класів Новгород-Сіверської гімназії №1 з Бондаренко Вірою Василівною, 26-річний син якої, Бондаренко Валерій Миколайович, віддав своє життя заради миру, спокою в усій Україні.

Розповідь, сповнена гордості за своїх синів, за синів українського народу, зачепила кожного з присутніх у залі. Ідучи захищати свою Батьківщину, жоден із загиблих на Сході не мріяв про подвиг, вони просто виконували свій обов’язок. І, не вагаючись, віддали своє життя, захищаючи Україну-неньку від ворогів.

Для наших учнів розповідь Віри Василівни стала незабутнім уроком на все життя.