Новгород-Сіверька гімназія №1 ім. Б.Майстренка
Новгород-Сіверька гімназія №1 ім. Б.Майстренка Новгород-сіверської міської ради Чернігівської області
logo1
logo2
Menu
Книжкова виставка «На Варті Вітчизни»

6 грудня відзначається День Збройних Сил України. Це свято з'явилося завдяки відповідній постанові Верховної Ради, якою в 1993 році була відзначена річниця ухвалення закону «Про Збройні Сили України».

День пам'яті жертв голодомору

Щохвилини з вересня 1932 року по липень 1933-го помирали щонайменше 17 осіб, щогодини – більше 1000, щодня – понад 24 тисячі. За десять місяців Україна втратила майже чверть свого населення. В голодомор, за оцінками дослідників, померло від 7 до 10 мільйонів чоловік. Голодне лихоліття найбільше вразило дітей. Третина всіх померлих від голоду – діти.

Моя Україна – колиска козацької слави

14 жовтня, в день Святої Покрови Пречистої Богородиці та в День українського козацтва, наша держава святкує День захисника України. Це прекрасна нагода зазирнути до сторінок історії та згадати про звитягу предків, які ратними звершеннями здобували й відстоювали українську свободу та незалежність.

Шкільна бібліотека – скарбниця знань

1 жовтня в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який проходить під гаслом «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини», у нашій гімназії відбулася екскурсія «Бібліотека – скарбниця знань», на яку були запрошені учні 5–А класу (кл. керівник Умняшкіна Н.Г.).

День фізичної культури і спорту України

Суттєве значення в патріотичному вихованні має фізична підготовка сучасних школярів. День фізичної культури і спорту, який відзначається в другу суботу вересня, покликаний виховувати молоде покоління національно-свідомими громадянами-патріотами.

Загиблим вічна пам'ять, а ветеранам шана та земний уклін!

Пам'ятайте, друзі, цих людей довіку,
Тих, хто повернувся і поліг в боях.
І вклонімось всі ми низько до землі їм,
Квітами устелим їх тернистий шлях.

До дня Чорнобильської трагедії

До дня Чорнобильської трагедії в бібліотеці гімназії була організована книжкова виставка «Чорнобиль – біль наш вічний»

29 січня – День пам’яті героїв Крут

29 січня – День пам’яті героїв Крут – саме там, у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.

Участь юних літераторів в конкурсі «Хай весь світ дивують нині діти неньки України"

Стартував VIII обласний конкурс дитячої літературної творчості «Хай весь світ дивують нині діти неньки України",у якому взяли участь юні митці літературного слова.

14 грудня День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Поліське містечко Чорнобиль зайняло місце у сумнозвісному списку поряд із Хіросимою та Нагасакі. Аварія, що трапилася на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, стала однією з найбільших катастроф в історії людства і залишається важкою спадщиною майбутнім поколінням.

Виставка літератури «На варті Вітчизни» до Дня Збройних Сил України

З нагоди святкування Дня Збройних Сил України 5 грудня у приміщенні бібліотеки гімназії була представлена виставка літератури «На варті Вітчизни». Вона знайомить читачів з сьогоденням українського війська, прийомом на військову службу за контрактом, викликами, які стоять перед армією на захисті нашої держави. 6 грудня згадуємо, також, про професіоналізм наших миротворців, які своєю доблесною службою за кордоном створюють мужній образ українського солдата і сміливо виконують бойові завдання в гарячих точках по усьому світу.

25 листопада 2017 року День пам’яті жертв голодомору в Україні

Україна і світ вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Мільйони загиблих, тисячі ненароджених, понівечені людські долі, виснажена душа українського народу — це безпрецедентний злочин у світовій історії. Масштаб цієї трагедії важко осягнути і неможливо зрозуміти. Ім’я їй — Голодомор. Її суть — геноцид.

В рамках місячника шкільних бібліотек

19 листопада в бібліотеці гімназії відбулася бібліотечна година «Здоров’я – найбільший скарб» з учнями 3-А класу ( кл. керівник Холодило О. М.), мета якої поглибити знання учнів з питань здорового способу життя;розширити поняття дітей про особисту гігієну; сприяти зміцненню  здоров’я, покращення настрою; розвивати вміння берегти здоров’я учнів, слідкувати за собою, дотримуватися правил безпечної поведінки; виховувати життєву потребу – бути завжди здоровим.

У рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

«Краще читати й малювати ніж шкідливі звички мати...»

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

6 листопада в приміщенні бібліотеки гімназії було проведено захід за участю 4-В класу. Тема заходу «Наше здоров'я в наших руках», мета якого була залучити дітей до читання, популяризація літератури про здоров'я, формування у користувачів культури здорового способу життя, почуття відповідальності за збереження свого здоров'я та здоров'я інших людей.

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2017

У рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя» в бібліотеці гімназії була представлена книжкова виставка на тему «Спорт – здоров'я, сила духу і краса».

30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек

Бібліотека – це той храм,
де завжди народжується
і зберігається духовність.
Пам’ятаймо, що у давнину
бібліотеку називали “дім життя",
“притулок мудрості”, “аптека для душі".
                                   (В. Сухомлинський)

Місячник правових знань

Враховуючи важливість знань історії та правознавства у формуванні національної і громадянської свідомості учнів, в шкільній бібліотеці була розгорнута книжкова виставка, присвячена тижню правових знань на тему «Формування правової свідомості і культури». Мета якої була формування у дітей та учнівської молоді правової культури й ціннісного ставлення до себе та інших, розвивати громадську свідомість школярів.

Книжкова виставка: «Конституція – основний закон мого життя»

28 червня Україна відзначає державне свято — День Конституції України. Конституція 1996 року стала важливим етапом в українському державотворенні та законотворчості, у розвитку українського суспільства. Саме Конституція проголосила Україну суверенною, незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, визнала людину найвищою соціальною цінністю.

Бібліотечні новинки

Гарна книжка допоможе цікаво провести свій вільний час у спекотне літо. 25 нових примірників пізнавальних книг гімназія змогла закупити за кошти, вилучені від здачі макулатури. Серед них книжки знаменитих сучасних письменників, класика української та зарубіжної літератури, народні казки.

Книжкова виставка до тижня безпеки дорожнього руху

З 8 по 14 травня проводиться тиждень безпеки дорожнього руху. З цієї нагоди в бібліотеці гімназії була організована книжкова виставка, головною метою якої є: формування позитивного ставлення до вимог безпеки в учасників дорожнього руху; обґрунтування важливості дотримання безпечної та відповідальної поведінки на дорозі задля збереження життя та здоров'я школярів.

Книжкова виставка до Дня  пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Європі

До цієї дати у бібліотеці гімназії відкрилася книжкова виставка «Перемога в серцях поколінь»

Книжкова виставка до тижня знань з основ безпеки життєдіяльності

27 квітня до тижня знань з основ безпеки життєдіяльності у бібліотеці була представлена книжкова виставка літератури «Про безпеку пам’ятай».

Метою виставки є закріплення у гімназистів уявлення про можливі небезпечні ситуації, формування безпечного стилю поведінки в екстремальних ситуаціях.

До дня Чорнобильської трагедії

Чорнобиль… Це слово назавжди увійшло в людську свідомість як символ глобальної екологічної катастрофи. Адже вибух на ЧАЕС зачепив багато людей, у тому числі півтора мільйона дітей, завдавши значної шкоди їх здоров’ю. Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря після аварії в Чорнобилі, була в 30-40 разів більшою, ніж при вибуху атомної бомби в Хіросімі.

Діти, що читають – майбутнє України

19 квітня в місті Чернігові вже втринадцяте відбувся обласний етап конкурсу Книгоманія-2017, який проводиться в Чернігівській обласній бібліотеці для дітей.

Наші учні Марус Марина (7-А) і Кривенок Руслан (6-А) приймали участь в обласному святі-конкурсі «Діти, що читають – майбутнє України», де виборювали звання Супер Читача області.

Найкращий читач 2017 року

28 березня в приміщенні міської бібліотеки відбувся ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія-2017».

Мета конкурсу – заохочення дітей до систематичного читання, а також підвищення соціального значення бібліотек.

В змаганні брали участь учні 6-7 класів Новгород-Сіверської гімназії №1 та ЗОШ №2 І-ІІІ ст.

«Українська революція і державність. Рік української революції 1917-1921 рр.»

На відзначення 100-річчя першого досвіду українського державотворення у ХХ ст. в бібліотеці гімназії була розгорнута книжкова виставка «Українська революція і державність. Рік української революції 1917–1921 рр.»

Міжнародний день рідної мови

21 лютого в бібліотеці гімназії відбулася книжкова виставка «Рідна, калинова, щира і чудова – все це наша мова!», присвячена Міжнародному дню рідної мови.

Пам'ять невмируща!

Щоб будувати майбутнє, треба добре знати істинну історію своєї країни і мати гаряче бажання зробити її кращою. Для збереження пам’яті про героїчну  оборону України юнаками під Крутами в бібліотеці була організована книжкова виставка «Пам'ятаємо героїв Крут».

Всеукраїнський тиждень права

У рамках Всеукраїнського тижня права в нашій бібліотеці була організована книжкова виставка «Юридичний компас для молоді» з метою надання дітям правової освіти, формування у них правової свідомості та культури.

День пам'яті жертв геноциду українського народу 1932-1933 рр., голодоморів 1921-1922, 1946-1947 рр. в Україні

25 листопада в приміщенні бібліотеки Н-Сіверської гімназії №1 була організована виставка літератури до дня пам’яті жертв геноциду українського народу 1932-1933рр., голодоморів 1921-1922, 1946-1947 рр. в Україні під назвою «Скорботна свіча пам’яті».

День гідності та свободи

21-24 листопада в бібліотеці нашої гімназії відбулася книжкова виставка «Україна без війни», яка була присвячена патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року, у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

Тиждень безпеки дорожнього руху

З метою залучення широкого кола дітей до оволодіння навичками безпечної поведінки на вулицях та дорогах, впровадження різноманітних методів навчання дітей дорожній грамоті, в бібліотеці відбулася виставка малюнків на тему "Безпека дорожнього руху".

Ми читаємо і малюємо

З нагоди Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек учні початкової ланки приймали участь у конкурсі  "Ми читаємо і малюємо". Молодші школярі презентували свої конкурсні малюнки про героїв улюблених книжок.

Європейський тиждень місцевої демократії

З нагоди проведення Європейського тижня місцевої демократії в гімназії відбулася виставка науково-популярної, інформаційно-довідкової літератури, інших матеріалів, які висвітлюють питання Європейського вибору України.

Книжкова виставка «Рідна Чернігівщина»

Чернігівщина – один з найпрекрасніших і найцікавіших регіонів сучасної України. Велика історія тутешніх місць чудово доповнюється мальовничою природою, унікальними спорудами архітектури.

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

7 жовтня у приміщенні бібліотеки Новгород-Сіверської гімназії №1 відбулася зустріч з учнями 5-В класу (класний керівник Осадча В.М.). Учні дізналися про структуру бібліотеки, правила поводження у бібліотеці та з книгою, ознайомилися з фондом бібліотеки. Діти з великим задоволенням відгадували загадки, розповідали вірші та прислів'я про книгу. Для учнів також було підготовлено інформацію про нову літературу. Захід виявився змістовним та цікавим для дітей. Учні дізналися нову інформацію про біблітеку. В кінці зустрічі бажаючі стали читачами бібліотеки та взяли літературу додому.

Книжкова виставка «Книги, на які ми чекали»

У рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек в гімназії відбулася книжкова виставка «Книги, на які ми чекали».

Всеукраїнський місячник бібліотек

Книжкова виставка «Звичаї та традиції рідного краю»

Українці, як одна з найдавніших націй у світі, мають багаті та своєрідні традиції і звичаї. Завдяки їм, вони відомі у світі, як працьовиті, помірковані, щирі, гостинні й дотепні люди, з багатою мистецькою фантазією та витонченим смаком, великим потягом до знань, шанобливим ставленням до свого роду.

До Всесвітнього Дня бібліотек

30 вересня до Всесвітнього Дня бібліотек у бібліотеці гімназії №1 було проведено захід з учнями 2-А класу (класний керівник Холодило О.М.). Діти з захопленням читали вірші про книгу, відгадували загадки, складали вірші. На згадку про відвідування бібліотеки учні отримали подарунки.