Новгород-Сіверька гімназія №1 ім. Б.Майстренка
Новгород-Сіверька гімназія №1 ім. Б.Майстренка Новгород-сіверської міської ради Чернігівської області
logo1
logo2
Menu
Книжкова виставка «Служимо закону».

Впродовж жовтня 2019 року в нашій гімназії проводився місячник правових знань «Закон і ми». З цієї нагоди в бібліотеці гімназії була розгорнута книжкова виставка «Служимо закону». Мета виставки – розширити правові знання користувачів бібліотеки, вміти їх застосовувати, дотримуватися правової поведінки. До уваги читачів були представлені різні правові документи: Декларація прав дитини, Конвенція про права дитини, Конституція України.

Бібліотечний урок «Бібліотека дім мудрості, аптека для душі»

У рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 16 жовтня до шкільної бібліотеки завітали учні 5-Б класу на чолі з класоводом Марченко В.В. Цікаво та змістовно пройшов бібліотечний урок «Бібліотека дім мудрості, аптека для душі» який підготувала та провела завідуюча бібліотекою Коробко Н.В.

Книжкова виставка «Моя Україна – колиска козацької слави»

14 жовтня, в день Святої Покрови Пречистої Богородиці та в День українського козацтва, наша держава святкує День захисника України. Це прекрасна нагода зазирнути до сторінок історії та згадати про звитягу предків, які ратними звершеннями здобували й відстоювали українську свободу та незалежність.

Конкурс малюнків «Бібліотека очима дітей»

У рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у гімназії відбувся конкурс малюнків під гаслом: «Бібліотека очима дітей». У конкурсі взяли участь учні 7-Б класу. Мета конкурсу – організація змістовного дозвілля дітей, розкриття індивідуальності та реалізація творчих здібностей учнів, естетичне та духовне виховання.

30 вересня Всеукраїнський день бібліотек

Щорічно 30 вересня вся наша країна святкує Всеукраїнський день бібліотек. Це свято заснував другий Президент України Леонід Данилович Кучма, своїм Наказом від 14.05.1998 р. № 471/98.

Книжкова виставка «Батько нової української літератури – Іван Котляревський»

9 вересня Україна відзначає 250 років від дня народження українського письменника, поета, драматурга та засновника нової української літератури – Івана Петровича Котляревського.

10 вересня в бібліотеці гімназії розгорнута книжкова виставка приурочена 125-й річниці від дня народження Олександра Петровича Довженка

Олександр Петрович Довженко (1894-1956) – геніальний режисер-новатор, самобутній прозаїк і драматург, полум'яний публіцист, художник, невтомний громадський діяч, один із фундаторів радянської і світової кінематографії.

Книжкова виставка «У жорнах репресій»

Книжкова виставка під назвою «У жорнах репресій» відкрилася у бібліотеці гімназії. На ній представлені монографії, матеріали наукових конференцій, журнали, збірники наукових праць, присвячені цій трагічній темі.

До Дня пам’яті та примирення, а також до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

07 травня 2019 року в бібліотеці нашої гімназії була представлена тематична книжкова виставка «Війні немає забуття».

Книжкова виставка «Безпека на дорозі – безпека життя»

З 6 по 12 травня проводиться тиждень безпеки дорожнього руху. З цієї нагоди в нашій бібліотеці  була представлена книжкова виставка «Безпека на дорозі-безпека життя». Метою виставки є формування позитивного ставлення до вимог безпеки в учасників дорожнього руху; обґрунтування важливості дотримання безпечної та відповідальної поведінки на дорозі задля збереження життя та здоров'я школярів.

Книжкова виставка «Чорнобиль. Без права на забуття»

26 квітня 1986 року. Була весна – квітуча, напоєна запахами землі й нового життя. Ніхто не здогадувався, що ця весна назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства, що про невелике місто Чорнобиль дізнається весь світ.

Презентація книги "Доля. Вогнеборець. Спогад"

23 квітня 2019 року в гімназію завітав Микола Григорович Шкарабура – випускник нашої школи, кандидат технічних наук, академік Академії будівництва та архітектури України, генерал-майор внутрішньої служби, ректор Черкаської академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля, заслужений працівник освіти України, доктор філософії.

Книжкова виставка «Подорож країною закону»

У шкільній бібліотеці нашої гімназії відбулася книжкова виставка на тему «Подорож країною Закону». Мета виставки – розширити правові знання користувачів бібліотеки, вміти їх застосовувати, дотримуватися правової поведінки. До уваги читачів були представлені різні правові документи: Декларація прав дитини, Конвенція про права дитини, Конституція України.

Бібліотечний урок «Книги, які знають все»

21 березня до шкільної бібліотеки завітали учні 2-Б класу на чолі з класоводом Коток Г.І. Цікаво та змістовно пройшов урок «Книги, які знають все». Метою цього уроку було донести дітям загальні відомості про довідкову літературу, розкрити її значення в житті людини, навчити користуватися словниками, довідниками, енциклопедіями, допомогти проникнути у світ цікавого і нового.

205 років від дня народження Т.Г.Шевченка

9 березня українська громадськість відзначає 205 років від дня народження українського генія Тараса Григоровича Шевченка.

Книжкова виставка «Вивчаємо англійську разом»

З 11 по 15 лютого в рамках тижня англійської мови в бібліотеці гімназії представлена книжкова виставка «Вивчаємо англійську разом».

Книжкова виставка «На Варті Вітчизни»

6 грудня відзначається День Збройних Сил України. Це свято з'явилося завдяки відповідній постанові Верховної Ради, якою в 1993 році була відзначена річниця ухвалення закону «Про Збройні Сили України».

День пам'яті жертв голодомору

Щохвилини з вересня 1932 року по липень 1933-го помирали щонайменше 17 осіб, щогодини – більше 1000, щодня – понад 24 тисячі. За десять місяців Україна втратила майже чверть свого населення. В голодомор, за оцінками дослідників, померло від 7 до 10 мільйонів чоловік. Голодне лихоліття найбільше вразило дітей. Третина всіх померлих від голоду – діти.

Моя Україна – колиска козацької слави

14 жовтня, в день Святої Покрови Пречистої Богородиці та в День українського козацтва, наша держава святкує День захисника України. Це прекрасна нагода зазирнути до сторінок історії та згадати про звитягу предків, які ратними звершеннями здобували й відстоювали українську свободу та незалежність.

Шкільна бібліотека – скарбниця знань

1 жовтня в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який проходить під гаслом «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини», у нашій гімназії відбулася екскурсія «Бібліотека – скарбниця знань», на яку були запрошені учні 5–А класу (кл. керівник Умняшкіна Н.Г.).

День фізичної культури і спорту України

Суттєве значення в патріотичному вихованні має фізична підготовка сучасних школярів. День фізичної культури і спорту, який відзначається в другу суботу вересня, покликаний виховувати молоде покоління національно-свідомими громадянами-патріотами.

Загиблим вічна пам'ять, а ветеранам шана та земний уклін!

Пам'ятайте, друзі, цих людей довіку,
Тих, хто повернувся і поліг в боях.
І вклонімось всі ми низько до землі їм,
Квітами устелим їх тернистий шлях.

До дня Чорнобильської трагедії

До дня Чорнобильської трагедії в бібліотеці гімназії була організована книжкова виставка «Чорнобиль – біль наш вічний»

29 січня – День пам’яті героїв Крут

29 січня – День пам’яті героїв Крут – саме там, у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.

Участь юних літераторів в конкурсі «Хай весь світ дивують нині діти неньки України"

Стартував VIII обласний конкурс дитячої літературної творчості «Хай весь світ дивують нині діти неньки України",у якому взяли участь юні митці літературного слова.

14 грудня День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Поліське містечко Чорнобиль зайняло місце у сумнозвісному списку поряд із Хіросимою та Нагасакі. Аварія, що трапилася на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, стала однією з найбільших катастроф в історії людства і залишається важкою спадщиною майбутнім поколінням.

Виставка літератури «На варті Вітчизни» до Дня Збройних Сил України

З нагоди святкування Дня Збройних Сил України 5 грудня у приміщенні бібліотеки гімназії була представлена виставка літератури «На варті Вітчизни». Вона знайомить читачів з сьогоденням українського війська, прийомом на військову службу за контрактом, викликами, які стоять перед армією на захисті нашої держави. 6 грудня згадуємо, також, про професіоналізм наших миротворців, які своєю доблесною службою за кордоном створюють мужній образ українського солдата і сміливо виконують бойові завдання в гарячих точках по усьому світу.

25 листопада 2017 року День пам’яті жертв голодомору в Україні

Україна і світ вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Мільйони загиблих, тисячі ненароджених, понівечені людські долі, виснажена душа українського народу — це безпрецедентний злочин у світовій історії. Масштаб цієї трагедії важко осягнути і неможливо зрозуміти. Ім’я їй — Голодомор. Її суть — геноцид.

В рамках місячника шкільних бібліотек

19 листопада в бібліотеці гімназії відбулася бібліотечна година «Здоров’я – найбільший скарб» з учнями 3-А класу ( кл. керівник Холодило О. М.), мета якої поглибити знання учнів з питань здорового способу життя;розширити поняття дітей про особисту гігієну; сприяти зміцненню  здоров’я, покращення настрою; розвивати вміння берегти здоров’я учнів, слідкувати за собою, дотримуватися правил безпечної поведінки; виховувати життєву потребу – бути завжди здоровим.

У рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

«Краще читати й малювати ніж шкідливі звички мати...»

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

6 листопада в приміщенні бібліотеки гімназії було проведено захід за участю 4-В класу. Тема заходу «Наше здоров'я в наших руках», мета якого була залучити дітей до читання, популяризація літератури про здоров'я, формування у користувачів культури здорового способу життя, почуття відповідальності за збереження свого здоров'я та здоров'я інших людей.

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2017

У рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя» в бібліотеці гімназії була представлена книжкова виставка на тему «Спорт – здоров'я, сила духу і краса».

30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек

Бібліотека – це той храм,
де завжди народжується
і зберігається духовність.
Пам’ятаймо, що у давнину
бібліотеку називали “дім життя",
“притулок мудрості”, “аптека для душі".
                                   (В. Сухомлинський)

Місячник правових знань

Враховуючи важливість знань історії та правознавства у формуванні національної і громадянської свідомості учнів, в шкільній бібліотеці була розгорнута книжкова виставка, присвячена тижню правових знань на тему «Формування правової свідомості і культури». Мета якої була формування у дітей та учнівської молоді правової культури й ціннісного ставлення до себе та інших, розвивати громадську свідомість школярів.

Книжкова виставка: «Конституція – основний закон мого життя»

28 червня Україна відзначає державне свято — День Конституції України. Конституція 1996 року стала важливим етапом в українському державотворенні та законотворчості, у розвитку українського суспільства. Саме Конституція проголосила Україну суверенною, незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, визнала людину найвищою соціальною цінністю.

Бібліотечні новинки

Гарна книжка допоможе цікаво провести свій вільний час у спекотне літо. 25 нових примірників пізнавальних книг гімназія змогла закупити за кошти, вилучені від здачі макулатури. Серед них книжки знаменитих сучасних письменників, класика української та зарубіжної літератури, народні казки.

Книжкова виставка до тижня безпеки дорожнього руху

З 8 по 14 травня проводиться тиждень безпеки дорожнього руху. З цієї нагоди в бібліотеці гімназії була організована книжкова виставка, головною метою якої є: формування позитивного ставлення до вимог безпеки в учасників дорожнього руху; обґрунтування важливості дотримання безпечної та відповідальної поведінки на дорозі задля збереження життя та здоров'я школярів.

Книжкова виставка до Дня  пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Європі

До цієї дати у бібліотеці гімназії відкрилася книжкова виставка «Перемога в серцях поколінь»

Книжкова виставка до тижня знань з основ безпеки життєдіяльності

27 квітня до тижня знань з основ безпеки життєдіяльності у бібліотеці була представлена книжкова виставка літератури «Про безпеку пам’ятай».

Метою виставки є закріплення у гімназистів уявлення про можливі небезпечні ситуації, формування безпечного стилю поведінки в екстремальних ситуаціях.

До дня Чорнобильської трагедії

Чорнобиль… Це слово назавжди увійшло в людську свідомість як символ глобальної екологічної катастрофи. Адже вибух на ЧАЕС зачепив багато людей, у тому числі півтора мільйона дітей, завдавши значної шкоди їх здоров’ю. Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря після аварії в Чорнобилі, була в 30-40 разів більшою, ніж при вибуху атомної бомби в Хіросімі.