про раду профілактики правопорушень

Мета. Проводити роботу по створенню умов, що сприяють соціальному зростанню молоді, утвердженню в її свідомості високо-гуманних принципів, втілених у праві, підвищенню її соціальної активності в діяльності, спрямованій на попередження правопорушень.

Завдання:

• формувати в учнів правові поняття, які б регулювали їхню поведінку;
  • вироблення в них навичок і звичок правомірної поведінки;
  • формувати в учнів активну позицію у правовій сфері, тобто нетерпимого відношення до правопорушень, прагнення взяти участь у боротьбі з цими негативними явищами;
  • вироблення уміння протистояти негативним впливам;
  • подолання в свідомості окремих учнів помилкових поглядів, які сформувались внаслідок неправильного виховання.

Зміст роботи:

1. Педагогічна профілактика:

• діагностика інтересів і здібностей;
  • діагностика нахилів;
  • формування професійних нахилів;
  • діагностика та корекція особистого самовизначення учнів;
  • розробка і проведення заходів щодо створення сприятливих умов для саморозвитку особистості та колективу.

2. Консультації:

• практичні поради щодо виходу з проблемної ситуації;
  • допомога у встановленні причин, що призводять до виникнення проблем та вирішення їх.

3. Педагогічна освіта:

• знайомство вчителів, батьків з основами вікової психології;
  • практичне використання набутих знань у вирішенні конкретних питань навчання і виховання учнів.

Періодичність засідань ради профілактики: засідання ради профілактики проходить згідно з затвердженим графіком (щомісяця).