Напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні в Новгород-Сіверській гімназії №1 ім. Б. Майстренка відбувся історико-літературний вечір «Людської пам'яті мости», який підготували учні восьмих класів разом із класними керівниками Щепочкіною М.М., Осадчою В.М. та Качан В.І.

23 листопада, учні та педагоги гімназії долучилися до всеукраїнської акції "Запали свічку пам'яті" та взяли участь у міському мітингу-реквієму, присвяченому пам'яті всіх українців, які загинули голодною смертю. Гіркими спогадами та хвилиною мовчання вшанували в цей день присутні пам'ять мільйонів українців, що стали жертвами страшного Геноциду українського народу. Вихованці хореографічної студії гімназії ”Танцювальний квартал” (керівник – Шкалаберда Ю.А.) виконали жалобну тематичну композицію, символізуючи пам'ять про страшну трагедію – Голодомор 1932-1933 років.

Реквієм, немов молитва ллється,
Плаче свічка, мов жива душа,
Чорні тіні стукають у серце,
І зникає вічності межа.