17 жовтня  2015 року екскурсійна група учнів  5 - В та 7 – Б класів нашої гімназії відвідали місто Шостку та Шосткинську станцію юних натуралістів.

Пізнавальною екскурсією виявилася поїздка учнів гімназії.

На станції юних натуралістів учні відвідали кімнату-музей народознавства ″Світлиця″, яка була створена  з метою відродження національної історичної і духовної культури, шанобливого ставлення до традиційних обрядів та народних звичаїв українського народу.

В експозиції представлені предмети народного побуту, хатнього начиння та різноманітних знарядь праці.

Заслуговує на увагу колекція рушників і національного одягу з різних регіонів Сумщини і сусідніх областей. Експонати датовані 19 століттям та першою половиною 20 століття. Кількість експонатів становить понад 200 одиниць. Головна мета, з якою було створено кімнату-музей – не просто показати побут наших пращурів, а і їх гармонійне співіснування з природою.

Учні побували у  лабораторії рослин закритого ґрунту ″Зимовий сад″. Тут розміщено  колекцію кімнатно-декоративних рослин. Нині тут представлено понад 100 видів рослин: пальми, сукуленти, декоративно-листяні, ампельні, декоративно-квітучі та ліаноподібні.

Назва лабораторії була обрана не випадково, оскільки навіть взимку рослини пустель, тропіків та субтропіків перетворюють кабінет на справжній сад, наповнений зеленню.

Особливою окрасою кімнати є кам’янистий ландшафт з рослинами та басейн, створений під час реконструкції лабораторії й оздоблений видами рослин, що зростають в умовах підвищеної вологості.

Лабораторія рослин закритого ґрунту стала справжньою науково-дослідницькою базою для здійснення практичних робіт з вивчення, догляду, вирощування і розведення багатьох представників флори.

Відвідали зоолабораторію "Куточок живої природи". На станції юних натуралістів в куточку живої природи міститься досить велика кількість різноманітних декоративних тварин: папуг,  канарок, водних і сухопутних черепах, акваріумних рибок, шпорцевих жаб, морських свинок, хом'ячків, піщанок, декоративних щурів і кроликів

Педагоги цього позашкільного закладу провели з дітьми конкурсне змагання «Знавці природи», де учні відповідали на різноманітні запитання з біології. Діти отримали масу задоволень та були нагороджені грамотами.

Учні відвідали  сквер у місті , де просто неба, створено експозицію бронетехніки, яка налічує 12 одиниць.

По дорозі до дому діти завітали до осіннього лісу, щоб помилуватися його красою.