3 червня 2016 року в гімназії відбулася урочиста презентація книги Анатолія Федірка та Валерія Гаркавого «Крізь минуле та сучасне до майбутнього!»

IMG 9998Вихід книги про Новгород-Сіверську гімназію №1 – надзвичайна історична подія для міста.IMG 9838Про історію написання книги розповів присутнім  один із авторів книги Анатолій Михайлович Федірко – історик, автор багатьох наукових досліджень, пов’язаних з історією Новгород-Сіверщини, зокрема регіонального підручника  для 5-го класу загальноосвітньої школи «Рідний край. Новгород-Сіверщина», член Національної спілки краєзнавців України, голова районного осередку Спілки краєзнавців України, учасник і організатор краєзнавчих читань, науково-практичних краєзнавчих конференцій, заслужений вчитель України.IMG 9850Всі турботи, пов’язані з видавництвом книги про історію нашої гімназії та спонсорську допомогу взяв на себе Шкарабура Микола Григорович – випускник 1969 року, автор багатьох поетичних збірок, кандидат технічних наук, академік Академії будівництва та архітектури України, генерал-майор внутрішньої служби, заслужений працівник освіти України, доктор філософії.IMG 9875Із вдячністю згадували гості свята Гаркавого Валерія Федоровича – одного з авторів видання книги, випускника Новгород-Сіверської середньої школи №1 1980 року, який з 2006 року й донині є головою міста Мурино Ленінградської області.

Також про роботу над книгою розповів випускник нашої гімназії Кедун  Іван Станіславович – рецензент книги, кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії Ніжинського державного університету ім. М.В.ГоголяIMG 9906З привітальними словами виступили Олег Анатолійович Бондаренко – голова Новгород-Сіверської міської ради, Ірина Петрівна Зюзько– начальник відділу освіти, молоді та спорту міської ради, Олександр Миколайович Пшеничний – директор Новгород-Сіверської державної гімназії ім. К.Д.Ушинського, Станіслав Григорович Кедун – знаний історик, ветеран педагогічної праці.

Перший примірник книги автор урочисто подарував директору гімназії Вірі Петрівні Мокряковій.IMG 9964По закінченню презентації відбулася автограф - сесія з  автором, рецензентом і головним спонсором видавництва.DSC 0393IMG 9991Вдячна гімназійна родина від щирого серця вшанувала почесних гостей – справжніх патріотів сіверського краю та рідної  гімназії.

Хай квітує доля у роках прекрасних,

А життя приносить радість і любов.

Миру і здоров’я, злагоди і щастя,

Многая літа вам знов і знов!DSC 0424IMG 9983