З 11 по 15 березня в гімназії проходив тиждень зарубіжної літератури.

У рамках тижня були проведені такі заходи: КВК «У країні казок», пізнавальна програма «Мудрість притч», літературне свято «Любов і музика єдині…»,  літературний лабіринт, читацька конференція «Письменники зарубіжної літератури та Україна».

Для учнів 5-х класів був проведений КВК «У країні казок». Діти із задоволенням відповідали на питання, виконували різні завдання, показували інсценізації уривків із казок. КВК пройшов весело та цікаво.

Учні 6-х класів мали можливість побувати на заході «Мудрість притч». Діти дізналися про те, чим притча відрізняється від байки, що сюжет її будується в образній формі на життєвих ситуаціях та повсякденних спостереженнях. Притчі – це історії, які передаються від серця до серця, в них закладена вікова мудрість, яка допомагає нам зрозуміти себе та наше майбутнє, це універсальна мова спілкування.

Для учнів 7-х класів була проведена інтелектуальна гра «Літературний лабіринт».

Учні брали участь в таких конкурсах:

1. «Далі, далі», де діти були залучені до швидкого пошуку відповідей на запитання.
  2. «Плутанина». Учні розподіляли слова та словосполучення на групи.
  3. «Пазли». Команди складали ілюстрації та називали автора і твір, до якого зроблено малюнок.
  4. «Свої думки у слово переллю». Конкурс юних поетів.
  5. «Літературне лото». Знаходили відповідність визначенню і теоретичному поняттю.
  6. «Все життя – театр». Мімікою, жестами учні імпровізували сюжет одного з творів.

Підсумки гри: І місце – 7-В кл, ІІ місце – 7-Б кл, ІІІ місце – 7-А кл.

Що знають люди про любов?
І як про неї говорити?
Немає слів, немає мов,
Щоб почуття це зрозуміти.

Такими словами розпочалося літературне свято «Любов і музика єдині», підготовлене учнями 8-х класів.

Звучала любовна лірика найвидатніших класиків Вільяма Шекспіра, Франческо Петрарки, Адама Міцкевича.

Чуттєво, проникливо, емоційно розповів вірш О.Пушкіна «Я помню чудное мгновенье» Коленченко Антон.

Особливо вразив вальс «Мы – эхо». Під звуки цієї мелодії Кривенок Владислав та Кулик Анна зачарували глядачів своїм танком.

Побажанням палкого, трепетного, ніжного кохання та піснею Могилевської «Відірватись від землі» завершилось це свято.

15 березня 2019 року в рамках проведення предметного тижня вчителями зарубіжної літератури Штигайло В.В., Половець І.В., Ільющенко О.М. було організовано читацьку конференцію на тему: «Зарубіжні письменники і Україна», під час якої учні 9-11 класів поглибили свої знання про життя і творчість митців зарубіжжя, які своїм словом відкрили світові Україну, її історію, культуру та мову.