З 15 по 19 квітня 2019 року було проведено Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності.

Щоб людина почувалася в дорослому житті впевнено й безпечно, її змалечку треба навчити цінувати неповторність власного життя та життя інших людей. Саме тому одним з пріоритетів гімназії є формування у дітей основ безпечної поведінки в навколишньому світі та свідомого ставлення до власного здоров’я. Тому, перед тим як провести Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності, були визначені завдання, реалізація яких сприяла б успішному його проведенню: створення безпечних умов для формування всебічно розвиненої творчої особистості; спрямовування навчально-виховної роботи на здоров’язбережувальні технології.

В рамках Тижня було проведено наступні заходи:

- бесіди: «Безпека в побуті», «Пожежа у громадському приміщенні», «План евакуації, знаки пожежної безпеки», «Правила поведінки при пожежі»;

- виховні тематичні заходи: «Надзвичайні ситуації, що загрожують добробуту людини та суспільства», «Правила поведінки з електроприладами», «Поняття про джерела струму, їх небезпечність для життя та здоров’я людини», «Правила поводження з побутовими електроприладами: праскою, холодильником, пральною (швейною) машиною, електроплитою», «Правила поведінки при виявленні обірваного електричного дроту»;

- конкурси віршів, казок, ребусів та загадок про пожежну безпеку;

- усні журнали на теми: «Правила поведінки поблизу електрощитової, лінії електропередач», «Обережно! Вибухонебезпечні предмети!», «Вогонь-друг, вогонь-ворог»;

- години спілкування: «Дії у надзвичайних ситуаціях. Правила поведінки під час аварій», «Це повинен знати кожен»;

- практичні роботи на теми: «Виклик пожежників, складання діалогу між потерпілим та оператором служби 101»,«Захистись – засвітись»;

- показ документального фільму «Предмети невідомого походження», «Пожежники» та «101 – служба порятунку»;

- показ мультфільмів: «Фокс і Трот поспішають на допомогу. Пожежа_Серія 4».

У початковій школі відбулася зустріч з працівником поліції Чернявським Євгеном Васильовичем на тему: "Безпека на дорозі – безпека життя". Євген Васильович дуже цікаво розповів про транспортні засоби, дорожні знаки, сигнали світлофора. Діти подивилися фільм «Безпека на дорозі», пограли у гру «Червоний, зелений», Євген Васильович відповів на запитання дітей. На згадку про цікаву зустріч, діти отримали емблеми «Я знаю правила дорожнього руху».

До гімназії завітали співробітники Новгород-Сіверського міськрайвідділу ДСНС України у Чернігівській області Бобров Є.М. та Бунак Г.І. Фахівці ДСНС звернули увагу учнів на профілактику дитячого травматизму, спричиненого пустощами з вогнем, а також здійснення основних заходів з попередження та першочергових дій у разі виникнення пожеж і надзвичайних ситуацій. Особливу увагу співробітники Служби порятунку «101» звернули на правила безпеки під час виявлення вибухонебезпечних та інших підозрілих предметів та розповіли школярам чим вони небезпечні, а також алгоритм дій у разі їх виявлення.

Діти відвідали пожежну частину міста.

191919

Спільна робота з педагогами, дітьми, батьками забезпечить дітям різноманітно та повно засвоїти навички практичної безпечної життєдіяльності й усвідомити, що її життя та здоров'я – це найдорожче багатство. А дотримання дітьми правил безпечної поведінки та захисних принципів обов’язково допоможе їм у різних життєвих ситуаціях. Адже людина може запобігти біді, уберегти себе і своїх близьких від небезпеки, якщо буде володіти елементарними знаннями основ безпеки життєдіяльності.

Загалом, підсумовуючи результати проведення Тижня знань з безпеки життєдіяльності, можна з впевненістю констатувати, що питання безпеки життєдіяльності підростаючого покоління в житті сучасного суспільства посідає особливе місце, адже саме від таких знань та вмінь залежить їх майбутнє – щасливе та безпечне.