«ОСТРІВ СКАРБІВ» - це ігрова модель учнівського самоврядування Новгород-Сіверської гімназії №1, умовна держава, що має всі атрибути державності: власну назву, Гімн, Герб, Прапор, Кодекс.

Умови та символіку гри започаткували «остров'яни», тобто учні 5-11 класів, вчителі, батьки.

image057_04

«ОСТРІВ СКАРБІВ» – своєрідна плавуча аудиторія, «навчальний барк», який плаває у водах трьох морів:

морі Знань, морі Толерантності, морі Талантів та омивається затокою Ідей.

ВИХОВНІ ЗАВДАННЯ ГРИ:

• формувати почуття відповідальності, свідомого ставлення до вирішення важливих справ гімназійного життя;
  • сприяти реалізації інтересів, можливостей учнів;
  • об'єднати дітей з метою проведення заходів, спрямованих на добро та корисні справи;
  • виховувати любов до Батьківщини, національну свідомість, шанобливе ставлення до батьків, повагу до старших, турботу про молодших; толерантність, прагнення жити у мирі та дружбі; працелюбність, доброту, чесність, взаємодопомогу та самодисципліну;
  • забезпечити виконання учнями своїх обов'язків, розвивати в старшокласників здібності до управлінської діяльності, вміння аналізувати проблеми та вирішувати їх.

Символами Острова Скарбів є Гімн, Герб, Прапор, Кодекс.

ГІМН ОСТРОВА СКАРБІВ

Це урочиста пісня, символ єдності, який підкреслює ідеологічні устої, принципи, історію та програму дій на майбуття мешканців Острова Скарбів

Із гімну починаються урочисті збори, свята. Це хвалебна пісня своїй гімназії

izobrajenie-011_01

ГЕРБ ОСТРОВА СКАРБІВ

izobrajenie-010_01

Сонце - світло знань

Щит - боротьба з лінню та бездіяльністю

Корабель – навчальнийпроцес

Пальмові гілочки - сила отриманих знань

Вогонь – наше бажання пізнавати, відкривати і усвідомлювати нове

Горіхи – успіхи в подаланні труднощів, у процесі навчання

Лаврова гілочка -символ перемоги

ПРАПОР ОСТРОВА СКАРБІВ

Прапор – одна із офіційних емблем Острова Скарбів, яка символізує його суверенітет.

• Прапор являє собою прямокутне полотнище з двох смуг.
  • Синій колір означає водну безкраю стихію, серед якої знаходиться Острів Скарбів; цей колір символізує чистоту помислів, бурхливість та наповненість гімназійного життя.
  • Зелена частина Прапора символізує природу та життя . Зелений колір - колір надії на успішне та щасливе майбуття.
  • У центрі Прапора знаходиться скриня зі скарбами – знаннями й досягненнями, які примножуються та використовуються у практичній діяльності.
  • Охороняє скриню сова – символ мудрості життя.

GoncharenkoFlag

Новгород-Сіверська гімназія №1 носить ім'я героя Радянського Союзу, нашого земляка – Бориса Майстренка, який захищав Батьківщину в роки Другої світової війни.

Пам'ять про його особистість є історичною цінністю та оберегом гімназії.

izobrajenie-016

Мешканці Острова Скарбів мають бандани - символічний аксесуар, який об’єднує всіх у команду однодумців, а різні кольори цих стильних косинок свідчать про те, що кожна дитина – неординарна особистість:

• зелений - дарує надію, символізує гармонію;
  • червоний – енергію, активність
  • жовтий - означає доброту, природність;
  • білий - символізує спокій та чистоту;
  • жовтогарячий – життєрадісність та дружелюбність.

bandani2

На Острові Скарбів завжди квітує золота «квітка сонця» - символ праці, успіху в навчанні та добробуту в житті.

antonina

Ми любимо мріяти про прекрасну водну стихію, мандрувати, відчувати себе на гімназійному кораблі однією командою: діти, вчителі, батьки,

Корабель з вітрилами – символ здійснення найзаповітніших мрій.

Впевнені: всі мрії збуваються, треба тільки докласти зусиль!

izobrajenie-014

Кодекс остров’ян гімназії зібрав у себе правила, за якими ми живемо на Острові, а саме:

• ми завжди поводимося з іншими так, як хочемо, щоб поводилися з нами;
  • ми ніколи не сміємося з чужих помилок;
  • ми маємо спільну мету;
  • ми вчимося уважно слухати один одного;
  • ми цінуємо старання інших людей, ділимося думками, даємо правильну самооцінку;
  • ми завжди допомагаємо всім, хто цього потребує і відчуваємо особисту відповідальність.
  • «МИ» - завжди важливіше, ніж «Я»!
  • Наш девіз : «Не згоден – заперечуй,
  • заперечуєш – пропонуй,