До Дня Землі, який припадає на 22 квітня, учні 5-8 класів гімназії були залучені до Найбільшого уроку у світі з екології та кліматичних змін «Планета – мій дім», який організований UNICEF.
Діти розширили знання про екологічну культуру, відповідальне споживання в контексті Цілей сталого розвитку та опрацювали алгоритм щоденних кроків протидії зміні клімату.
А чи знаєте Ви, як проявляється глобальне потепління у світі?
Супутникові дані показують, що з кінця 1960-х років сніговий покрив в Північній півкулі кожні десять років зменшується на 13%.
Приблизна швидкість танення льодовиків Гренландії складає на сьогоднішній день близько 15 кілометрів на рік.
Підвищується рівень Світового океану. Згідно з прогнозами Міжнародної ради зі зміни клімату (IPCC), до кінця сторіччя рівень океану підніметься мінімум 19-37 на сантиметрів.
Північний Льодовитий океан стає все більш прісним.
Підвищення рівня океану хоча б на 1 метр приведе до того, що 145 мільйонів людей опиняться в районі затоплення і повеней.
Збільшується кількість стихійних лих на планеті.
Зросла кількість нетипово спекотних днів майже втричі.
Очікуються повені, посухи й катастрофічні урагани.
Виробництво пшениці може зменшитися на 20%.
З’явилися дельфіни у Балтійському морі.
В Україні глобальне потепління призведе до зниження рівня забезпеченості водними ресурсами, до підвищення рівня Чорного і Азовського морів, що підсилить процеси розмив берегів, затоплення, підтоплення та засолення ґрунтів у Причорномор’ї.
Зміниться рослинність, в Україні з’являться субтропічні і тропічні види рослин.
Вирішення цієї проблеми – справа всіх і кожного!