До Дня Землі, який припадає на 22 квітня, учні 5-8 класів гімназії були залучені до Найбільшого уроку у світі з екології та кліматичних змін «Планета – мій дім», який організований UNICEF.

Діти розширили знання про екологічну культуру, відповідальне споживання в контексті Цілей сталого розвитку та опрацювали алгоритм щоденних кроків протидії зміні клімату.

А чи знаєте Ви, як проявляється глобальне потепління у світі?

Супутникові дані показують, що з кінця 1960-х років сніговий покрив в Північній півкулі кожні десять років зменшується на 13%.

Приблизна швидкість танення льодовиків Гренландії складає на сьогоднішній день близько 15 кілометрів на рік.

Підвищується рівень Світового океану. Згідно з прогнозами Міжнародної ради зі зміни клімату (IPCC), до кінця сторіччя рівень океану підніметься мінімум 19-37 на сантиметрів.

Північний Льодовитий океан стає все більш прісним.

Підвищення рівня океану хоча б на 1 метр приведе до того, що 145 мільйонів людей опиняться в районі затоплення і повеней.

Збільшується кількість стихійних лих на планеті.

Зросла кількість нетипово спекотних днів майже втричі.

Очікуються повені, посухи й катастрофічні урагани.

Виробництво пшениці може зменшитися на 20%.

З’явилися дельфіни у Балтійському морі.

В Україні глобальне потепління призведе до зниження рівня забезпеченості водними ресурсами, до підвищення рівня Чорного і Азовського морів, що підсилить процеси розмив берегів, затоплення, підтоплення та засолення ґрунтів у Причорномор’ї.

Зміниться рослинність, в Україні з’являться субтропічні і тропічні види рослин.

Вирішення цієї проблеми – справа всіх і кожного!

01020304