Учнівське самоврядування - добровільне об’єднання учнів гімназії, мета якого: впровадження нових форм позакласної роботи;забезпечення умов для розвитку особистості, її здібностей, талантів, прищеплення кращих моральних якостей; стимулювання в учнів пізнавальної активності, розвиток лідерських навичок.

photo_5217460176385330825_y.jpg

Учнівське самоврядування гімназії має модель ділової гри «Молодь in UA», що має всі атрибути державності: власну назву, герб, прапор, гімн.

Заняття активу відбуваються в центрі учнівського самоврядування - сучасному і комфортному освітньому середовищі.

Уряд учнівського самоврядування (координує загальношкільне самоврядування) складається з міністерств, які відповідають за різні сфери загального гімназійного життя. Кожне міністерство та самоврядування класів працюють над реалізацією різнопланових проектів, спрямовуючи зусилля на те, щоб життя в ліцеї було цікавим, змістовним та незабутнім.

Склад уряду:

• Міністерство освіти
  • Міністерство культури та відпочинку
  • Міністерствоз питань правопорядку
  • Міністерствоз питаньмилосердя та патріотизму
  • Міністерство Барвінчат
  • Міністерствоз питань екології та господарства
  • Міністерство спорту та здоров'я
  • Міністерстерствоінформації

Screenshot 1

«Молодь in UA» - це ігрова модель учнівського самоврядування Новгород-Сіверського ліцею №1, умовна держава, що має всі атрибути державності: власну назву, Гімн, Герб, Прапор.

ЗАВДАННЯ ГРИ:

• формувати почуття відповідальності, свідомого ставлення до вирішення важливих справ життя ліцеїстів;
  • сприяти реалізації інтересів, можливостей учнів;
  • об'єднати дітей з метою проведення заходів, спрямованих на добро та корисні справи;
  • виховувати любов до Батьківщини, національну свідомість, шанобливе ставлення до батьків, повагу до старших, турботу про молодших; толерантність, прагнення жити у мирі та дружбі; працелюбність, доброту, чесність, взаємодопомогу та самодисципліну;
  • забезпечити виконання учнями своїх обов'язків, розвивати в старшокласників здібності до управлінської діяльності, вміння аналізувати проблеми та вирішувати їх.

Символами Оучнівського самоврядування  є Гімн, Герб, Прапор.

ГІМН

Це урочиста пісня, символ єдності, який підкреслює ідеологічні устої, принципи, історію та програму дій на майбуття ліцею

слова А.Бінцаровська   музика С.Родько

Талант свій подарую Україні,
Землі, якій служив Тарас пером,
Землі, якій співала Соломія,
Землі, що повна вірою й добром.

Талант свій подарую Україні,
За неї щиро Богу помолюсь.
Наповнять душу почуття нестримні,
Коли науки серцем доторкнусь.

Приспів:
Тобі, Україно, тобі, європейська державо,
Присвячуєм нині найкращі сторінки життя,
У храмі науки тобі, Батьківщино, на славу
Упевненим кроком сьогодні йдемо в майбуття!

ГЕРБ

izobrajenie-010_01

Сонце - світло знань

Щит - боротьба з лінню та бездіяльністю

Корабель – процес курсуванню по морю знань

Вогонь – наше  палкебажання пізнавати, відкривати і усвідомлювати нове

Горіхи – успіхи в подаланні труднощів, у процесі навчання

Паростки дерева  - сила отриманих знань та навичок

ПРАПОР

Прапор – одна із офіційних емблем учнівського самоврядування

• Прапор являє собою прямокутне полотнище з двох смуг.
  • Синій колір означає водну безкраю стихію, серед якої знаходиться центр учнівського  самоврядування; синій колір символізує чистоту помислів, бурхливість та наповненість життя ліцеїстів.
  • Зелена частина Прапора символізує молодість та життя . Зелений колір - колір надії на успішне та щасливе майбуття.
  • У центрі Прапора знаходиться скриня зі скарбами – знаннями й досягненнями, які примножуються та використовуються у практичній діяльності.
  • Охороняє скриню сова – символ мудрості.