Новгород-Сіверська гімназія розташована в центрі міста. Приміщення основного корпусу двоповерхове. Переходами до основного корпусу приєднано двоповерховий спортзал, внутрішні туалети та одноповерхове приміщення їдальні. Окремо розміщена двоповерхова будівля початкових класів. За гімназією розташовано спортивний майданчик, оточений фруктовим садом, одноповерхові приміщення майстерень, бібліотеки, навчальний корпус на чотири класні кімнати.

Подвір’я та частина внутрішнього двору заасфальтовані. Опалення від автономної котельні (газ), центральні водогін та каналізація. 52 навчальні кабінети, 3 комп’ютерні класи, 49 персональних комп’ютерів, 60 ноутбуків, 22 мультимедійні комплекси, вихід в Internet, актовий зал, центр дитячого самоврядування, інформаційно-методичний центр, ресурсна кімната.

В гімназії навчається 800 учнів. З них: у 10-11-х класах - 95 учнів, 5-9 класах - 422 учні, початковій ланці - 283 учні . Працюють 7 груп продовженого дня. 16 учнів щоденно підвозяться шкільним автобусом з прилеглих до міста сіл . Гарячим харчуванням охоплено 400 учнів.

Першиій поверх закладу є доступним для навчання осіб  з особлибливими освітніми потребами.

Гімназія пропонує:

• фізико-математичний профіль з поглибленим вивченням математики та фізики;
  • математичний профіль з поглибеним вивченням математики;
  • історичний профіль з поглибленим вивченням історії та правознавства;
  • профіль української філології з поглибленим вивченням української мови та літератури.

Мова навчання:

• українська

Пріоритетними напрямками роботи гімназії є виявлення та розвиток обдарованої дитини, особистісно зорієнтоване навчання; виховання почуття любові до рідної країни, поваги до її традицій і звичаїв; формування здорового способу життя; розвиток учнівського самоврядування.

В гімназії працює учнівське науково-дослідницьке товариство «Еврика».

Центр Дозвілля представляють:

• спортивний клуб "Лідер";
  • вокальний гурток (молодша, середня група);
  • хореографічна студія "Танцювальний квартал";
  • туристичний гурток "Вертикаль";
  • військово-патріотичний гурток;
  • секції баскетболу, волейболу, ЗФП;
  • студія "Палітра";
  • вокально-хоровий гурток;
  • гурток STEAM (Наука, Технології, Інженерія, Мистецтво, Математика);
  • "Школа лідера".

Учнівське самоврядування з 2007 року існує у формі «Острова Скарбів»