Новгород-Сіверька гімназія №1 ім. Б.Майстренка
Новгород-Сіверька гімназія №1 ім. Б.Майстренка Новгород-сіверської міської ради Чернігівської області
logo1
logo2
Menu

Різдво Христове – у християнстві день народження Ісуса Христа від Діви Марії у Віфлеємі. Згадується у Новому Завіті. Одна з найбільших урочистостей, що відзначається усіма християнськими церквами, а також низкою держав та організацій світу. Різдво завершує різдвяний піст – Адвент, час очікування на прихід Ісуса. Святкується 25 грудня за григоріанським календарем та 7 січня за юліанським календарем. Кульмінація свята урочиста літургія, що правиться на Святий Вечір. Після служби християни збираються родиною на святу вечерю. Атрибути свята – вертеп, вистави, ярмарок, пісні, колядки, різдвяні вінки та ялинки тощо. В Україні святкується з середньовіччя. Період різдвяних свят триває до 6 січня за григоріанським календарем, і до 19 січня – за юліанським. У цей період християни та усі люди доброї волі покликані чинити справи милосердя.         

Книжкова виставка проілюструє, як святкували різдвяні свята українці. Тут представлені цікаві книги про звичаї та традиції українського народу у період зимових свят, різдвяні обряди, тексти колядок та щедрівок, а також художні твори видатних митців літератури.

Давні різдвяні традиції відроджуються сьогодні у багатьох місцевостях України, урочисто відзначається Різдво, відбуваються колядування і щедрування. Тож хай різдвяні свята проходять в українських домівках весело і з любов’ю.

01