І. Загальні умови.

1.1. Обласний етап Всеукраїнської акції «Годівничка» (далі – Акція) проводиться щорічно з метою виховання ціннісного ставлення до біорізноманіття, проведення широкої просвітницької роботи та практичних дій з охорони та збереження орнітофауни.

1.2.  Завданнями Акції є:

• ознайомлення з видовим різноманіттям зимуючих птахів своєї місцевості;
  • надання учням знань з біології птахів, аспектів їх підгодівлі;
    оволодіння методиками визначення, спостереження та обліку зимуючих птахів;
  • розвиток гуманного ставлення до птахів, мотивація до їх охорони.

1.3. Організаторами  обласного етапу Акції є:

• Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації;
  • комунальний заклад «Чернігівська обласна станція юних натуралістів».

ІІ. Учасники Акції.

2.1. До участі в Акції запрошуються учні, вчителі загальноосвітніх, вихованці, керівники гуртків позашкільних і дошкільних навчальних закладів.

Участь в акції може бути індивідуальною чи у складі команди.

ІІІ.  Порядок і строки проведення Акції.

3.1. Міський етап Акції проводиться з 01 лютого по 25 березня 2016 року

3.2. Матеріали міського етапу Акції надсилаються до 25 березня поточного року на поштову адресу: Центр дитячої та юнацької творчості Новгород-Сіверської міської ради, вулиця Леніна, 1, місто Новгород-Сіверський. Телефон для довідок 23254.

Матеріали обласного етапу Акції надсилаються  до 03 квітня поточного року на поштову адресу: комунальний заклад «Чернігівська обласна станція юних натуралістів», вул. І. Франка, 2а, м. Чернігів, 14021. Телефон для довідок (0462) 644-740.

3.3. Етапи проведення акції.

І етап - вивчення орнітофауни своєї місцевості, складання каталогів птахів, визначення місць, де птахи зустрічаються найчастіше, виготовлення годівниці та заготівля корму.

ІІ етап - розвішування годівничок та здійснення підгодівлі птахів.

ІІІ етап - проведення свята «Зустрічі птахів», на якому підводяться підсумки акції. Протягом всього часу проведення акції учнями ведуться спостереження за птахами, фіксуються результати спостережень. В ході проведення акції можуть бути проведені масові заходи:

• серед учнів:
  • конкурс на кращу годівничку;
  • конкурс на кращий малюнок, фотороботу, поробку;
  • конкурс на кращий вірш, оповідання про птахів;
    конкурс на кращу листівку про зимуючих птахів;

серед вчителів, керівників гуртків:

• конкурс на кращий сценарій свята зимуючих птахів;
  • конкурс на кращу розробку заняття про птахів.

В рамках акції проводиться Великий зимовий облік птахів.

ІV. Журі Акції.

4.1. Для підведення підсумків та визначення переможців Акції створюється журі.

4.2. Склад журі міського етапу Акції затверджується наказом відділу освіти, молоді та спорту Новгород-Сіверської міської ради

Склад журі обласного етапу Акції затверджується наказом Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації.