Конкурсні роботи на тему: «Об’єднаймось, брати мої»
Багато страждань переніс український народ за свою багатолітню історію.Українську землю роздирали на шматки сусідні країни, принизливо ставилися до нашого народу, але він не здавався, сподівався на краще. Розуміючи силу українського народу, вороги намагалися роз’єднати його, але люди ще тісніше гуртувалися перед лицем біди.
Головним проповідником загальноукраїнського об’єднання був великий майстер нашого живого слова Тарас Григорович Шевченко. Найвідомішим його віршем є «Заповіт», в якому поет висловлював всю свою любов до землі української та закликав людей боротися за свою свободу.
Події та наслідки Лютневої революції дали змогу створити Центральну Раду та продовжити боротьбу за незалежність на політичному rрунті. В результаті була проголошена незалежна Українська Народна Республіка. 22 січня 1919 року був проголошений Акт Злуки українських земель, який підписали УНР та ЗУНР. На жаль, ця велика перемога тривала недовго, і західні українські землі потрапили до складу Польщі, а центральні та східні – до СРСР.
З плином часу серед українців спостерігалося роз’єднання, особливо це було помітним в роки Другої світової війни, коли війська УПА протистояли українським партизанам. Цей факт й досі розчаровує українців. Жителів західних областей називають «бандерівцями», а центральних – «петлюрівцями». Час минає, образи забуваються, але саме ця чомусь укорінилася.
Також події на Майдані в Києві сьогодні різнять людей західних та східних областей України.Захід хоче бути ближчим до Європи, а схід протистоїть цьому.
Історично склалося, що наш великий народ був роз’єднаний силоміць, але зараз мирний час, потрібно об’єднатися заради існування нашої незалежної держави. Люди – це фундамент нашої країни, і кожна тріщина приближує його до розпаду. І все те, за що клали голови наші предки, літературні та політичні діячі часів Радянського Союзу, буде марним. Тож об’єднаймось, українці!
Коврижко Олег
випускник гімназії 2014 року
***
Ми живемо в Україні. І нам дуже пощастило, що в наші дні це держава, яка є незалежною, демократичною, суверенною та правовою. Ми не можемо сказати, що у нашій країні немає жодних негараздів. Звісно, існують політичні, соціальні та, особливо, економічні проблеми.
Зараз в Україні дуже складне політичне становище. Перед владою по- стало питання, чи має Україна ввійти до Євросоюзу. Українці розділились на два табори. Одна частина прагне входу держави до ЄС, інша – навпаки. Вони почали між собою «війну»: будують барикади, влаштовують бійки, захоплюють адміністративні будівлі. Але чи правильно, що єдиний український народ розділився? Чи не мають українці боротися разом за краще майбутнє Батьківщини?
На долю українського народу випало чимало випробувань. Весь час існували різні причини, які заважали нашому народу об’єднатися в єдине ціле.
Особливо тяжко довелося українцям за часів кріпацтва. Проблеми, які тоді існували, дуже турбували геніального митця Тараса Григоровича Шевченка. У своїх творах він усіляко відображав життя поневоленого народу. Поет і на засланні продовжував засуджувати самодержавно-кріпосницький лад та поневолення уярмлених Москвою народів.
Свою політичну актуальність донині зберіг заклик Шевченка до згоди й братерства українського й польського народів у вірші «Полякам». У поезії «У Бога за дверима лежала сокира» в алегоричних образах поет відтворив тяжку долю поневоленого казахського народу. У поемі «Єретик» Тарас Шевченко закликає облишити ворожнечу і «очі розкрити»; мріяв про той час, коли «брат з братом» обіймуться і заговорять один до одного словами «тихої любові».
Ми повинні завжди пам’ятати, який тернистий шлях пройшов український народ, щоб віковічні мрії про волю й незалежність держави збулися. Ми не повинні ворогувати між собою.Український народ має об’єднатися, бо разом ми зможемо подолати будь-які труднощі, які випадуть на нашу долю.
Разьва Інна
випускниця гімназії 2014 року
***
На шляху розвитку людства траплялося дуже багато перешкод, які людині не вдалося б перебороти поодинці. З плином часу людська свідомість зміцнилась і суспільство почало розуміти, що для подолання цих проблем їм слід об’єднатися, стати одним цілим, і тоді, згуртувавшись, вони зможуть перебороти перешкоди, що траплятимуться на їхньому шляху.
Історія подала нам дуже багато прикладів того, що, лише об’єднав- шись, можна досягти певної мети, перетворити життя на краще.
Нелегкою була доля нашої неньки України: віковічне перебування українського народу під владою інших держав, кровопролитне відстоювання своїх прав на волю, щасливе життя. Скільки ж тільки людей віддало своє життя за незалежність нашої країни, за чисте небо над нами, за світле майбутнє прийдешніх поколінь!
Ми повинні пам’ятати цих людей, бо вони є героями, справжніми патріотами нашої багатостраждальної країни.
24 серпня 1991 року Україна стала незалежною, суверенною державою. На мою думку, цю дату можна вважати днем народження нашої країни. Пройшло вже 24 роки з дня проголошення незалежності, і за цей час відбулося дуже багато змін у суспільстві.
На сьогоднішній день в Україні відбувається революція. Тисячі людей виходять на мітинги, страйки, виражаючи цим незадоволення політикою правлячого уряду. У Києві утворився Євромайдан – об’єднання людей, яке виступає проти керуючого уряду, прагне змін в політичній сфері, а також підписання Україною асоціації з ЄС.
Мене вразив той факт, що на майдані зібралися люди з різних куточків України – їм небайдуже майбутнє своєї держави, вони прагнуть змін, мріють про світле майбутнє, тому й беруть участь у політичному житті країни. Адже у нас є така можливість, так чому ж нею не скористатись?
Об’єднаймось, українці, адже ми єдиний народ!
Овчинник Владислав
випускник гімназії 2014 року