«Бринить-співає наша мова, чарує, тішить і п'янить!» Ці ліричні рядки стали назвою чудового свята До Дня рідної мови, що відбулося в стінах Новгород-Сіверської гімназії №1 ім. Б. Майстренка за участі учнів 7-Б класу на чолі з класним керівником Л.В. Лисенко.

Учні ознайомились з історією виникнення свята, дізналися багато цікавих фактів про мову, поглибили знання про тернистий шлях розвитку української мови, її багатство, дотепність, мелодійність. Семикласники читали вірші, діалоги, інсценізували гуморески, розігрували сценки, брали участь у вікторині. Творчою окрасою свята став виступ учасниць вокального гуртка гімназії (керівник О.В. Коврижко).