Під час проведення навчальної практики з біології для учнів 7- Б класу було організовано екскурсію до "Узруївського лісництва".
Виявляється, зрілість берези - 50-60 років, сосни - 80, дуба - 100-110. Скільки треба плекати маленький росточок, аби око радував дуб, який не може обхопити кілька людей? А щоб він виріс, і не тільки дуб, працюють сотні людей. Непомітну на перший погляд роботу, яка, зрештою, дасть результат через десятки, а то й сотні років, виконують працівники ДП "Новгород-Сіверський лісгосп" підрозділ "Узруївське лісництво" на чолі з лісником Шульгою Сергієм Михайловичем.
12 червня учням 7 – Б класу під керівництвом вчителів Ковальчук Л. М. і Могильної Т.А. була проведена екскурсія до Узруївського лісництва. Екскурсоводом була Шульга Людмила Василівна, яка працює у лісництві робітником на лісокультурних роботах. Вона розповіла дітям про призначення цього господарства, його потужні можливості.
Людмила Василівна пригостила дітей медом із вулика.
Побували у міні-дендропарку, де вирощують декоративні породи: катальпа, магнолія, самшит, гліцинія, ялівець козацький, кедр сибірський, туя куляста, туя звичайна, туя пекінська та ін.. .
Діти мали можливість побачити, як з маленької насінинки поступово й дбайливо вирощується саджанець, а згодом - і молоде деревце.
Під час екскурсії школярі відвідали теплиці, де в умовах парникового ефекту з маленької насінини сосни, клена, липи, ялинки вирощують саджанці майбутніх лісових велетнів. Діти довідалися, яка це тяжка праця вирощувати ліс.
Топіарі - це художнє підстригання дерев і чагарників, а також надання декоративної форми їх крон. Це мистецтво - одне з найцікавіших серед різних видів ландшафтного дизайну. Ще в Давньому Єгипті, Персії та Китаї люди надавали деревам і чагарникам різні геометричні форми, роблячи їх більш красивими і цікавими. Пройшовши крізь століття, дійшовши до наших часів, топіарне мистецтво розвинулося досить широко і в даний час користується великою популярністю.
Школярі спробували це зробити – створили правильну геометричну фігуру з куща, за допомогою садових ножиць.
Але головною подією цього дня була екскурсія екологічною стежкою, яка була створена біля 2 років.
Екологічна стежина сприяє глибшому єднанню людини з живою природою і дає можливість дітям відчути її "душу" й полюбити. Вона виховує у молодого покоління шанобливе ставлення до свого незрадливого зеленого друга.
Після екскурсії всі напилися смачної води з криниці. Сподіваємося, що наші діти зрозуміли, що ліс – справжнє багатство нашої планети і його неодмінно треба берегти.