Напередодні Дня пам'яті жертв політичних репресій учні 9 класу Новгород-Сіверського ліцею №1 разом з класним керівником Лисенко Л.В. завітали до краєзнавчого відділу історико-культурного музея-заповідника "Слово о полку Ігоревім" на виховну годину "Трагедія незнищенної волі".

Молодший науковий співробітник краєзнавчого відділу Путра О.М. познайомила дітей із трагічними подіями в історії України, викликаними насильницьким впровадженням диктатури радянської влади, яка вразила всі верстви української нації – інтелігенцію, військових, політиків, діячів церкви, культури та мистецтва, та найбільше – селянство.

День пам'яті жертв політичних репресій - символ відродження національної пам'яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства.
Політичні репресії в Україні розпочалися з першої спроби встановлення радянської влади – на початку 1918 року. Дружини та чоловіки «ворогів народу» підлягали обов’язковому арешту, діти до 15 років передавались у спеціальні дитячі будинки.

Найстрашнішим для України став «Великий терор» 1937-1938 років. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусове психіатричне лікування.
Радянська влада намагалася приховати сліди своїх злочинів. Місця поховань ставали режимними об’єктами КГБ, місцевість розрівнювали бульдозерами, доступ до відповідних архівів був заборонений.
Наслідками комуністичного терору в Україні стали знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, репресії, голодомор.

Яка болюча ціна нашої свободи, права на життя, ідентичності нашої нації...

зображення viber 2023 05 19 18 44 17 304зображення viber 2023 05 19 18 44 17 488зображення viber 2023 05 19 18 44 17 687зображення viber 2023 05 19 18 44 17 885