З 25 по 29 квітня 2016 року в рамках проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності в гімназії організовано ряд виховних заходів, зустрічей, екскурсій, спрямованих на роз’яснення серед дітей правил безпечної поведінки у побуті, на дорозі та з метою набуття навичок правильного поводження в разі виникнення надзвичайних ситуацій.
Щоб уберегти дитину від можливих загрозливих ситуацій, потрібно навчити її правил безпечної поведінки. Для цього дорослі – педагоги, батьки, працівники рятувальних служб, мають об’єднати свої зусилля.
Так, протягом тижня, учні взяли участь в пізнавальних вікторинах «Пішохід і автомобіль», «Світ великий – було б здоров’я», демонстрували свої знання щодо знань безпечної поведінки в ході ділової гри « Пожежна безпека у побуті», моделювали ситуації з основних принципів порятунку та захисту людей, відпрацьовували алгоритм надання першої медичної допомоги.
Класні керівники нагадали учням правила безпечної поведінки під час навчально-виховного процесу та позаурочний час, звернули увагу на необхідність обережного поводження з хімічними речовинами, вибухонебезпечними предметами, пояснили порядок дій при виникненні загроз техногенного та воєнного характеру.
Під час зустрічі з інспектором поліції Кузьомкиним О. В. розповів дітям, як безпечно дістатися до школи та орієнтуватися на дорозі завдяки дорожнім знакам. Окрім того, він роз’яснив школярам, як правильно переходити проїжджу частину дороги, застеріг від спроб нехтування Правил дорожнього руху. А також звернув увагу, що з настанням весни, діти починають кататися на велосипедах, але перш ніж сідати за кермо велосипеда, потрібно добре вивчити ПДР.З учнями була проведена зустріч з провідним інспектором Н- Сіверського району Бобровим Є. М. з метою навчання школярів правилам поведінки в побуті та вибухонебезпечними предметами.У рамках тижня організовано також День цивільного захисту, основні завдання якого – перевірка практичних умінь і навичок учасників навчально-виховного процесу в надзвичайних ситуаціях та виховання впевненості учнів в ефективності здійснених заходів.Також у рамках тижня основ знань з безпеки життєдіяльності пройшли заняття «Медична допомога в екстремальних ситуаціях», метою яких було набуття навичок безпечної для життя і здоров`я поведінки. На уроках основи здоров`я учні дев`ятих класів разом з вчителем Скивка Г.С. і працівником Червоного Хреста Сузік О.П. повторили абетку невідкладної медичної допомоги.
Діти моделювали поведінку в разі погіршення самопочуття: при кровотечах, теплових і сонячних ударах, переломах, пожежі.Школярі вдало складали алгоритм надання першої медичної допомоги.
Учні на чолі з медпрацівником відпрацьовували навички прийому Хеймфліка, іммобілізації кінцівок при переломах, накладання пов`язок і джгута.Учні п`ятих класів здійснили екскурсії до Державної пожежної рятувальної частини. Будь-яка інформація, спрямована на збереження здоров`я не є зайвою. Адже, хто попереджений – той озброєний, а незнання смертельно небезпечне. Інспектори Н-Сіверського РВ УДСНС України в Чернігівській області нагадали, як можна загасити пожежу; ознайомили з найефективнішими первинними засобами пожежогасіння; навчили захищати органи дихання під час неконтрольованого процесу горіння. Формування свідомого ставлення до свого життя і здоров`я можливе лише на засадах активної співпраці всіх учасників навчально-виховного процесу (учнів, педагогів, сім`ї, громади).Робітники ДСНС та вчителі сподіваються, що діти візьмуть з цієї зустрічі найголовніше – це правила безпеки, яких необхідно дотримуватись, щоб не занапастити себе та життя своїх близьких.
Проведена робота була змістовною, корисною та цікавою. Діти показали достатній рівень знань з правил безпеки життєдіяльності.