Домедична допомога – це дії, спрямовані на порятунок постраждалої людини, життя якої в момент непередбаченої ситуації іноді може залежити саме від нас. Ось чому так важливо опанувати базові навички надання першої допомоги.

18 жовтня вчителем основ здоров”я Світланою Сігутою. у співпраці зі студентами та викладачем медичного коледжу Світланою Білоіваненко для учнів 8 класу Новгород-Сіверського ліцею №1 у класі безпеки проведено навчання з надання допомоги в екстреній ситуації.

З метою формування в учнів практичних навичок під час практичного заняття діти вчилися:
· здійснювати оцінювання стану потерпілого та визначати, якої допомоги в першу чергу він потребує;
· забезпечувати вільну прохідність верхніх дихальних шляхів;
· виконувати серцево-легеневу реанімацію та оцінювати її ефективність;
· тимчасово зупиняти кровотечу шляхом накладання стискаючої пов’язки та турнікету;
· накладати різні види пов”язок при ушкодженнях (пораненні, опіку, забої)
· іммобілізувати ушкоджену частину тіла при переломах кісток та суглобів.