Мова – унікальний код української нації, наше благословення…
Беремо дрібоньку настанов від Шевченка: «Борітеся – поборете».
Додаємо народної мудрості: «Скільки знаєш мов, стільки разів ти людина».
Змішуємо то все з любов'ю до Батьківщини:«Любіть Україну у сні й наяву, вишневу свою Україну, красу її, вічно живу і нову, і мову її солов'їну».
І маємо в результаті українську мову. Глибоку, насичену, самобутню. Мову, яка належить саме нам, українцям, бо в ній сховані наші історія та ментальність.
Мова єднає! Любимо та обіцяємо тебе берегти!

До Дня української писемності та мови учні 4-А класу Новгород-Сіверського ліцею №1 разом з класоводом Невідомою О.В. взяли участь у мовному святі, під час якого діти ознайомилися з історією становлення державної мови, згадали влучні вирази та цікавинки про рідну мову. Під час практичного завдання "Прикметниковий віночок" охарактеризували українську мову багатьма цікавими означеннями; складали частинки пазлів із віршем Любові Забашти "Рідна мова"; розшифровували та пояснювали українські прислів'я. А завершилося свято декламуванням віршів про рідну Україну.