Анастасія Недошківська

Літо – це час, який навмисно вигадали для відпочинку. Влітку можна відпочивати на природі: на морі, на березі річки, в лісі.  А можна відпочивати навчаючись. Цього літа у мене та 39 дітей з усієї Чернігівської області був саме такий відпочинок. Три тижні ми провели у літній школі для обдарованих і талановитих дітей, яка розташована у селі Количівка Чернігівського району.

Перебування у таборі було справді насиченим і дало змогу не тільки відпочити та набратись сил перед новим навчальним роком, а й надихнуло мене на нові наукові і творчі перемоги. Формат навчального процесу у школі передбачав проведення лекцій, практичних занять, конференцій, наукових дискусій, зустрічей з провідними науковцями, «круглих столів», створення творчих робіт. До роботи у таборі будуть залучені провідні науково-педагогічні працівники навчальних закладів області. Ми стали активними учасниками різноманітних ігор, марафонів, творчих конкурсів, спортивних змагань. Побували в різних куточках мальовничої Чернігівщини: від Замкової гори в Любечі до партизанського Лісограда, від загадкових Антонієвих печер до святинь Новгород-Сіверської землі, пройшлися Шевченковими стежками в садибі Лизогубів, помилувалися красою літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського, перенеслися в далеке минуле та відчули себе справжніми дослідниками, побувавши на археологічних розкопках.

А також я вперше брала участь у грі  «Віват, інтелект!».  Зазвичай до «Віват, інтелекту!» команди з тренерами готуються не один тиждень. А у нас був лише один вечір перед грою. Ви ж не думайте, що питання були у літньому, полегшеному варіанті – ні, вони були традиційними і навіть трохи підступними.  А взагалі, все було у традиціях гри: незмінний секундант, суворе журі, чорний ящик і навіть музична пауза — ми  самі заспівали гімн літньої школи.

Під час перебування у літній школі я отримала багато позитивних вражень, поринули в океан цікавої та корисної інформації і нових знань, знайшла нових друзів і однодумців. Скоріш би знову літо!